Mobil - Zone -> Download freeware for mobiles

Návody

MT jako dálkový ovladač na PC

Proměněte svůj smartfone v dálkový ovladač na pc pomocí BT.
Můžete ovládat klavesnici i myš.
Chcete ležet v posteli a ovládat svůj pc, tak jako kdyby jsem u něj sedeli?
Nebo jen sledovat co na vašem pc dělá někdo jiný ?
Základem je mít dobře nastavený BT (Bluetooth)

Nastaveni v pc:
1)ovládací panely - Zařízení Bluetooth - záložka zařízení
zde musi být vaše nokia n70. pokud tak není dejte přidat a řídtě se pokyny průvodce.

2)v záložce možnosti zaškrtněte políčko zapnout zjištování, povolit zařízením přistup a zobrazujte upozornení. Doporučuji také zaškrtnout Zobrazování ikony BT.

3)V záložce porty COM musí být příchozí port. Pokud ale tak jako ve většině případů není tak dejte přidat a zvolte Přichozi a dejte ok. Chvilku vydržte a melo by to byt ok. Nyní by měl být v záložce porty COM např. COM3 Příchozí.

4)Nainstalujte nejaký remote control např. Puppet Master a nainstalujte. V nainstalovane sozce se nachazi i klient do mobilu.Spusť app a nechej ji spuštěnou.

Vytvořte server for java/symbian phone (záleží na tom jakého klienta si pak date do mobilu)

Nastaveni v mobilu:
V pc ve složce kde je nainstalovan PuppetMaster se nachazi i klient pro n70. Můze te si vybrat jestli symbian nebo java je to jedno. Nainstalujte clienta do mobilu. A spusť ho. Dále pak už jen conncet a je to.INSTALACE PUPPET MASTER WIN2000

1. Nainstalujte puppet master do počítače a na telefon

2. na PC otevřete nastavení/ ovládací panely/ bluetooth configuration. V záložce Local services poklepejte na Bluetooth serial port, otevře se okno, kde se dozvíte, který COM port je využit pro připojení. Zaškrtněte obě políčka (startup automaticly, secure connection/ automatické spuštění, ověřené připojení). V záložce notifications si můžete nastavit zvuk upozornění při připojení telefonu. Stiskněte OK, okno zmizí. Znuvu OK v druhém okně, chvíli se bude konfigurovat počítač a pak bude nastavení dokončeno.

3. na PC spusťte puppet master/ preferences/ add device/ server for symbian phones/ add a vyberte COM port který byl uveden v nastavení bluetooth. Potvrďte, zavře se okno, potvrďte i druhé okno, kde by v seznamu zařízení (device selection) měl být server for symbian phones on COM X. Objeví se okno, které informuje o tom, že puppet master čeká na připojení od svého mobilního spolupracovníka

4. spusťe puppet master v telefonu/ search/ zvolte počítač a počkejte na připojení. Zobrazí se seznam funkcí a můžete začít svoje PC přes bluetooth ovládat.