Mobil - Zone -> Download freeware for mobiles

Návody

Instalace a nastavení SmartMovie

Chcete mít filmy v mobilu ve vysoké kvalitě ??
Pak určitě využijte tento přehrávač filmů na OS Symbian.
Dvouhodinový film má kolem 100Mb a výbornou kvalitu.
SMART MOVIE

1. Instalace: Do telefonu nainstalujte program smart movie a kodek XviD.

2. Pro odemknutí dodávaného konventoru v telefonu spusťte SM a v položce odemknout konventor zadejte request kód, který se zobrazí při prvním spuštění konventoru. Telefon vygeneruje odemykací kód, který zadejte do SM konventoru. Tím je odemčení dokončeno.

3. Postup konvertování: Spusťte SM conventer a pomocí tl. add files/ open nahrajte video, které se má konvertovat.
  a. Nastavení počátečního, koncového bodu a rozdělení. Pomocí tl. set start nastavíte počáteční bod videa, posuvníkem v dolní části okna nastravíte požadovaný čas a stisknete Set start. Stejný postu je pro nastravení koncového bodu. Video je možno pomocí tl. split rozdělit, a to vždy na dvě stejné části.

b. Titulky: Můžete konvertovat titulky ve formátech .sub .srt a .txt, pokud je zadáte načíst v konventeru. Druhou možností je titulky nahrát jako další soubor do telefonu.

c. Video settings: V těchto nastaveních je možné nastavit natočení videa landscape (naležato) a portrait (svisle), dále kodek do kterého se má video převést, zde je třeba nastavit XviD encoder, dále se zde nastavuje bitrate videa, nejlepší video bude při nastavení od 112Kbit/s víš.

d. Audio settings: Nejnižší doporučovaná frekvence je 16 000 Hz a bitrate 16Kbit/. Při takovémto nastavení je zvuku dobře rozumět. Optimum je samozřejmě vyšší. Dále zde můžete nastavit zesíléní zvuku oproti vstupnímu.

4. Po provedení nastavení je už jen třeba kliknout na tl. convert a pak konvertované video ze složky smart movie converted files nahrát do telefonu.

5. Ovládání SM v telefonu:
  a. V menu vyberte peohlížet soubory/ menu/ hledat soubory, tím se doi databáze načtou videa, která je možno přehrát.

b. V menu možnosti je dobré vypnout zobrazení posuvníku a času při přehrávání.pozn.: Smart movie conventer umí zpracovávat i videa ve formátu .mov a .rm, pokud máte na PC nainstalovány patřičné kodeky.

A to je konec návodu, přeji mnoho zábavy při sledování filmů na telefonu.