Mobil - Zone -> Download freeware for mobiles

Recenze

Nokia 7360


Víte, jaké mobily nosí modelky ?


Víte, jaké mobily nosí modelky? A chtěli byste jeden takový? Nestojí moc a vypadá skvěle. Tady je - Nokia 7360 z řady L'Amour.

Nokia miluje módu, a tak v říjnu loňského roku rozšířila nabídku svých stylových mobilů o nové kousky. Speciální řada tří mobilů se nazývá L'amour. Tyto modely spojuje extravagantní vzhled a solidní funkce. My jsme otestovali nejlevnější a tedy i nejžádanější model 7360, který nabízí klasickou konstrukci a přiměřenou cenu. Telefon se prodává ve dvou barevných variantách, první je béžová s oranžovými a bílými prvky, druhá varianta má tmavě hnědou barvu a působí o něco málo elegantněji. Atraktivitu telefonu zvyšuje hlavně imitace kůže na zadním krytu baterie a textilní štítek na boční straně, který posouvá Nokii 7360 na úroveň luxusního oblečení.


Kvítka, kam se podíváš

Holkám se budou líbit hlavně květované ornamenty, které se táhnou přes přední i zadní kryt a podobně vyzdobena jsou také témata na displeji. Telefon měří 105 x 45 x 18 mm a váží 92 gramů, což jsou naprosto běžné rozměry, díky čemuž telefon padne akorát do dlaně. I když ho v ruce pevně stisknete, nikdy neuslyšíte jediné skřípnutí nebo vrznutí, telefon je velmi pevný a konstrukční zpracování je na vysoké úrovni. Dokonce ani zadní kryt nejevil známky vůle. Zadní kryt skrývá baterii s kapacitou 760 mAh, se kterou nám mobil vydržel v provozu zhruba čtyři až pět dnů. Čelní straně dominuje barevný displej s rozlišením 128 x 160 bodů, který umí zobrazit 65 tisíc barev. Někdy se trošku leskne na na ostrém slunci, ale jinak je dobře čitelný.

Vnitřní prostředí telefonu vychází ze všech ostatních Nokií Series 40, takže jsme se v nabídce velmi rychle zorientovali. Nokia je módní telefon, a tak budete překvapeni několika barevnými tématy, které doplňují již tak dost barevný vzhled telefonu. Předinstalovaná témata působí vkusně a skvěle ladí s celkovým designem, nechybí také květované vzory, které jsme zmínili na začátku. Holky jsou od přírody mnohem většími psavci SMS, a tak je potěší výborná klávesnice, na které se píše jedna radost. Rozdělení kláves by sice mohlo být výraznější, ale na celkově dobrém dojmu při psaní to nic nemění. Centrálním ovládacím prvkem je čtyřsměrná navigační klávesa s pochromovaným okrajem. Struktura funkčních kláves, kterými se potvrzuje či ruší akce je shodná s jinými mobily Nokia.


Funkce až na druhém místě

Telefon nabízí vícepoložkový adresář s neomezenou kapacitou, vlastně omezenou, ale do výše 4MB paměti. To vám ale musí stačit. Pro textové zprávy je připraveno v paměti 150 míst. Nokia 7360 rozhodně není telefonem pro milovníky hi-tech, nabízí celkem tradiční porci funkcí jako VGA fotoaparát, MP3 vyzvánění, FM rádio nebo podporu Java her. Z datových funkcí je k dispozici GPRS i EDGE. Pro připojení s počítačem si musíte vystačit s kabelem nebo infra, Bluetooth ve výbavě chybí. Příjemným překvapením je také podpora Push to talk, což je funkce, se kterou můžete mobil používat jako vysílačku. Push-to-talk ovšem musí podporovat operátor, což je v ČR pouze Eurotel a provozuje ji pod názvem Eurotel Přepínám.

Tento finský kvítek nepotřebuje soupeřit s manažerskými telefony, jeho nejsilnější stránkou je jedinečný vzhled, který se bude líbit všem mladým holkám. Zajímá vás cena? Ta se pohybuje pod hranicí šesti tisíc a na smlouvu u operátora vás tento mobil bude stát jen pár korun. Tak na co ještě čekáte?